„Дневник Дијане Будисављевић“

15.11.2019.

„Дневник Дијане Будисављевић“

У четвртак  14.11.2019. године у Центру за културу Пожаревац  ученици одељења Е11, Е12, М22, М21, Р21, Р41 и Е42 Техничке школе са домом ученика „Никола Тесла“ , имали су прилику да погледају пројекцију филма  „Дневник Дијане Будисављевић“. Филм је добитник Пулске арене за 2019.годину и говори о спашавању и збрињавању  српске деце из Јасеновца. Ово је истинита прича о држављанки аустријског порекла удатој за лекара православне вероисповести у Загребу, која је за време Другог светског рата, сигурне смрти спасила више од 10.000 српске деце из логора. Захваљујући Дианином дневнику, који је након њене смрти пронашла унука, расветљена је херојска улога жене уверене да њен живот није вреднији од живота недужно прогоњених.

Ученике су водили професори:  Гордана Петковић, Тијана Јанковић, Милица Јовић и Светлана Милићев.

Светлана Милићев