Извештај о одржаном општинском такмичењу из физике за ученике средњих школа, школске 2019/2020. године

28.01.2020.

Општинско такмичење из физике за ученике средњих школа одржано је у суботу, 25.1.2020. године, у Пожаревачкој гимназији у Пожаревцу. Техничка школа са домом ученика ,,Никола Тесла” из Костолца учествовала је у категорији ''гама'' (ученици средњих стручних школа и гимназија друштвено-језичког и општег смера) са шесторо ученика првог и другог разреда који су забележили следећи успех:

• Марко Закшек (Е12) – прво место;
  • Лука Радомировић (Е12) – друго место;
  • Катарина Ђорђевић (Е12) – девето место;
  • Лука Бркић  (Е12) – десето место:
  • Данило Ђурић (Е12) – једанаесто место;
  • Милица Велковски (Е22) – дванаесто место.

На окружно такмичење позвани су ученици Марко Закшек и Лука Радомировић. Све ученике похваљујем за успех,  труд и залагање, као и за заинтересованост за физику.

наставник физике:

Лазар Станић