Отворена врата ТШДУ Никола Тесла Костолац

30.04.2018.

Традиционално, Техничка школа отвара своја врата ученицима основних школа, заинтересованих за образовне профиле у овој школи. Ова манифестација биће одржана од 7.05. – 11.05.2018. године од 11- 15 часова.

Манифестација Отворена врата има за циљ да у непосредном контакту приближи ђацима основних школа све могућности које школа са дугом традицијом нуди ђацима у оквиру различитих образовних профила и смерова. Будући средњошколци ће моћи да се упознају са профилима на машинском , електротехничком и рударском смеру и са могућностима које ће ученици имати при каснијем избору факултета и високих школа.

Кроз непосредан разговор са ученицима и професорима, осмаци могу добити информације које их занимају, погледати ученичке радове и многобројне макете које су резултат практичне примене теоријских знања.Поред тога, ученици ће имати прилику да обиђу и кабинете, радионицу, библиотеку, фискултурну салу и Дом ученика.

Мирјана Дендић, библиотекар