Извештај са угледног часа Хемије у част Светског дана мола

24.10.2023.

Извештај са угледног часа Хемије у част Светског дана мола

На дан Светског дана мола у понедељак 23.10.2023. године у Техничкој школи са домом ученика " Никола Тесла", одржан је угледни час из Хемије у конференцијској сали школе.

Татјана Ранђеловић, наставник  хемије,  је у краћим цртама упознала ученике и присутне колеге о животу и раду научника Амадео Авогадро и његовим открићима. Тек после његове смрти је број честица у једном молу, 6x10 на 23 степен назван Авогадров број.

У реализацији часа учествовало је шест екипа по три члана одељења Е11,Е12,Е13,М11,М12 и Р11.

Чланови екипа су се прво такмичили у спајању парова, а затим у игри асоцијација.

Најбољи су били представници Е12 одељења, (Павловић Борис, Антић Лазар и Митровић Немања).

Друго место су освојили ученици одељења Р11, а треће место су поделили равноправно ученици Е13 и М11.

Победници су добили пригодне поклоне, свеску, оловку и периодни систем елемената, а сви присутни су се засадили чоколадним бомбонама.

Реализацију часа су помогле 4 ученице, Џоковић Ленка, Цагуловић Кристина, Максимовић Мина и Стојићевић Јована, тако што су записивале резултате, писале на табли, мериле време и фотографисале догађај.

Направиле су пано у холу школе о Дану мола, тако да су веома заслужне за реализацију овог догађаја.

Предавању је присуствовали Зорица Спасић, стручни сарадник- педагог, Марина Голубовић, стручни сарадник- психолог, Дендић Мирјана стручни сарадник- библиотекар, Јелица Живковић, стручни сарадник, Миљковић Марина, наставник социологије и Пешић Зоран, наставник историје.

И убудуће, сваке године, на овај дан, обележаваћемо Дан мола.

Татјана Ранђеловић, наставник хемије