УГЛЕДНИ ЧАС- „Страдање и васкрсење Христово“

14.12.2023.

УГЛЕДНИ ЧАС- „Страдање и васкрсење Христово“

У уторак 12.12.2023. године одржан је угледни час из Српског језика и књижевности у корелацији са Верском наставом у одељењу Е13. Тема часа била је: „Страдање и васкрсење Христово“. Ученици су на претходном часу из српског језика и књижевности обрадили наставну јединицу „Страдање и васкрсење Христово“ која се налази у Читанци. На угледном часу су проширили своја знања и ставили их у контекст ван књижевног дела. Вероучитељ им је представио и објаснио тај догађај и са аспекта веронауке, указао им на неке занимљивости и мање познате детаље. Затим су ученици активно учествовали у повезивању и анализирању текста и са књижевног и са весрског аспекта. За крај часа организован је квиз у коме су ученици показали колико су савладали градиво одговарајући на постављена питања. Час је успешно реализован на задовољство и ученика и професора. Реализатори угледног часа су Милица Вујичић, професор српског језика и књижевности и Александар Вујичић, вероучитељ.