„Репродуктивно здравље младих“

17.01.2020.

„Репродуктивно здравље младих“

У четвртак, 16.1.2020.. године у 12часова у препуној конференцијској сали Техничке школе са домом ученика „Никола Тесла“ у Костолцу, ученици првог, другог и трећег разреда, ученици из Дома ученика и професори присуствовали су презентацији на тему: „Репродуктивно здравље младих“ коју је одржала др мед. Тамара Секе, специјалиста гинекологије и акушерства. Она је говорила о заштити репродуктивног здравља мадих, о адолесценцији и периоду физичког, психичког и полног сазревања, планирању породице, контрацепцији и полно преносивим болестима.Нарочито је указала на ризично сексуално понашање, на сексуалне односе под дејством алкохола и психоактивних супстанци.

Ово је још једно предавање предвиђено Годишњим планом школе за школску 2019/2020. годину коју остварујемо са Домом здравља Пожаревац и Саветовалиштем за младе.

Мирјана Дендић, библиотекар